Twee dagen geleden was het zo ver. De grootste moskee in Nederland opende haar deuren. Hij staat in Rotterdam. Rotterdam is dus trotse eigenaar van de grootste moskee in Nederland.
Het heeft wel even geduurd. Hoe lang? Om precies te zijn zeven hele jaren. Maar het resultaat mag er wezen. De moskee wordt geopend door burgemeester Ahmed Aboutaleb.
De grootste moskee van Nederland die de naam de Essalammoskee heeft gekregen zorgde wel voor wat weerstand onder de Nederlanders. De bezoekers en het bestuur gingen verbaal ook met elkaar op de vuist, zo erg dat er een rechter aan te pas moest komen.
De uiteindelijke redder in nood was Hamit Karakus van de PvdA. Hij zorgde ervoor dat er verder werd gebouwd na een lange tijd van stilstand.
Lijkt wel een kercentrale
wel jammer dat die minaretten zo stomp aflopen in plaats van in gracieuze punten naar de hemel te stijgen …